Filistin halkının mücadelesi üzerine karar*

ULUSLARARASI MARKSİST LENİNİST PARTİ VE ÖRGÜTLER KONFERANSI

Uluslararası Marksist Leninist Parti ve Örgütler Konferansı’nın 10. oturumu, Filistin halkının mücadelesine yıllarca önderlik etmiş olan Yasar Arafat’ı saygıyla anar. Arafat’ın ölümüyle birlikte, Filistin’in yakın geleceği üzerine sayısızca spekülasyonlar yapılmaya başlandı. Ancak, Siyonist İsrail devletine karşı direniş içerisinde pişmiş olan bu kahraman halk; özgürlüğüne kavuşmak, kendi devletini kurma hakkını elde etmek, 1967’den beri İsrail tarafından işgal edilen topraklarını geri almak ve mültecilerin topraklarına geri dönmelerini sağlamak için kavgasına devam etmektedir.
Partilerimiz, örgütlerimiz ve dünya halkları, Filistin halkının kararlı mücadelesinin yanında ve dayanışma içerisindedir. Aptalca ve haince bir tutum takınan sözde demokratik ülkeler ise, etkisiz protestolarda bulunmalarına rağmen esasta, ABD emperyalizmi tarafından desteklenip teşvik edilen İsrail devletinin vahşi saldırganlığını kabul ediyorlar. ABD emperyalizmi ve onun koruması altındaki Siyonistler, Birleşmiş Milletler’in kararlarını hiçe saymalarına, tasarlayarak katliam yapmalarına, yasaları tarafından da müsaade edilen işkenceye başvurmalarına, sivil halkı bombalamalarına, köyleri ve mülteci yurtlarını yıkıma tabi tutmalarına, ekilmiş arazileri ve zeytin bahçelerini vb. tahrip etmelerine rağmen, utanmadan Filistinli militanları teröristlikle itham ediyorlar.
Ama hiç bir şey, her şeye karşın ilerleyen ve zafere mutlaka ulaşacak olan Filistin halkının haklı mücadelesini durduramaz.

Ekvador, Aralık 2004 

Yorumlar kapatıldı.

Özgürlük Dünyası 2022

Yukarı ↑